Попри жорстку риторику президента Дональда Трампа щодо союзників по Північноатлантичному альянсу, юридичний вихід США з НАТО залишається малоймовірним через опір Конгресу. Таку думку в ефірі «Прямого» висловив колишній президент Світового конгресу українців Євген Чолій.
Джерело: ПРЯМИЙ
Він вважає, що емоційні заяви американського лідера створюють небезпечну турбулентність у світовій архітектурі безпеки.
«Я не думаю, що це станеться. Це вимагало б не тільки рішення президента, але й рішення Конгресу. І я не думаю, що таке рішення пройде», — зазначив Чолій.
Водночас на тлі розчарування Вашингтона відсутністю підтримки в операціях проти Ірану європейські лідери, зокрема канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, наголошують на безальтернативності Альянсу для безпеки континенту.
За словами Чолія, хоча фактичного розпаду НАТО не очікується, постійна критика з боку Білого дому суттєво послаблює єдність Альянсу. Це, своєю чергою, створює ілюзію вразливості Заходу, якою активно користується Росія для зміцнення власних позицій.
Почесний консул зауважив, що, попри те що більшість європейських країн допомагають у логістиці та розміщенні військ, публічне невдоволення американської сторони лише підживлює агресивні наміри Кремля, який вбачає у цьому шанс на перемогу у війні.
















































Обговорення