💰 Президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження нового мита в розмірі 35% на канадські товари, яке набуде чинності 1 серпня. Це значне підвищення у порівнянні з попереднім митом у 25%.
Джерело: ПРЯМИЙ
📨 Про рішення Трамп офіційно повідомив прем’єр-міністру Канади Марку Карні у листі, оприлюдненому в соцмережах. Президент США попередив, що мита можуть зрости, якщо Канада відповість дзеркальними заходами.
🌍 Крім Канади, США планують ввести загальні мита у 15–20% для більшості партнерів, а деякі країни, як-от Бразилія, можуть зіткнутися з 50% митом. Також уже запроваджено 50% мито на мідь.
💬 “Ми просто встановлюємо свої мита… всі інші країни платитимуть чи то 20%, чи 15%”, — прокоментував Трамп в інтерв’ю NBC.
🇨🇦 У відповідь прем’єр Канади Карні заявив, що Оттава продовжить захищати свої економічні інтереси в торговельних переговорах зі США та додав, що досягнуто прогресу в боротьбі з фентанілом, закликавши до співпраці з Вашингтоном.
📜 Очікується, що винятки в межах угоди USMCA збережуться, а мита на енергоносії та добрива залишаться на рівні 10%.
















































Обговорення