🧠 Нобелівський лауреат із фізики, американський вчений Кіп Торн розкритикував підхід президента Дональда Трампа до фінансування наукових досліджень у США. Він наголосив, що наука перебуває на межі катастрофи.
Джерело: Букви
📽️ Торн, відомий своєю роботою в галузі астрофізики та гравітації, а також участю у фільмах “Інтерстеллар”, “Тенет” і “Опенгеймер”, заявив, що багато проривних технологій — як-от квантові обчислення та штучний інтелект — потребують десятиліть державного фінансування, перш ніж до них долучиться приватний сектор.
💬 “І в США наразі це знищує Дональд Трамп. Ми на межі наукової катастрофи. Європа — Україна, Німеччина, Франція — мають взяти ініціативу у свої руки”, — зазначив Торн.
💸 Він підкреслив, що приватні кошти не здатні повністю компенсувати скорочення державного фінансування великих наукових проєктів. Торн наголосив: поточна адміністрація урізає ключові програми, які є критично важливими для майбутнього наукового прогресу.
🌍 За словами вченого, сьогодні не існує достатньо сильних міжнародних альянсів, які могли б підтримати американську науку в таких умовах. Тому, вважає він, науковці мають “зробити все можливе, щоб Трамп і його прихильники втратили владу у найближчі 2–4 роки”.
🇺🇦 Також Торн наголосив на важливості підтримки демократичного світу, зокрема України, у протистоянні путіну. Він не очікує суттєвої допомоги від США у разі, якщо Трамп залишиться при владі.
🇫🇷 У цьому контексті фізик нагадав про нещодавнє запрошення президента Франції Емманюеля Макрона для науковців з усього світу переїжджати до Франції чи Європи — як відповідь на скорочення наукової підтримки у США.
















































Обговорення