У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України поінформували про ситуацію на річці Дніпро після ракетного удару РФ по ДніпроГЕСу.
Джерело: Букви
Лабораторії Держводагентства перевірили проби води, відібрані у місці пошкодження ДніпроГЕСу та у найбільш доступних місцях річки Дніпро на відстані один, півтора та два кілометри нижче греблі.
За результатами аналізу виявлено:
- у воді, відібраній на відстані 1,1 км від ГЕС на правому березі – понаднормове забруднення нафтопродуктами в 1,1 раза та перевищення рівня заліза загального в 1,5 раза від нормативів для питних потреб. Наголошується, що в цих місцях водозабір для питного водопостачання не здійснюється;
- у воді відібраній на лівому березі на відстані 1,5 та 2,2 км від ГЕС – вміст забруднюючих речовин перебуває в межах нормативних значень для питних потреб населення;
- показники біогенного забруднення та сольового складу – в межах допустимих значень.
З нижнього б’єфу річки Дніпро забір води для питного водопостачання здійснюється лише однією територіальною громадою – Біленьківська. В районі питного водозабору с. Біленьке нижче по течії за 30 км від Дніпровської ГЕС відібрано проби води. До повної стабілізації ситуації та усунення наслідків, Держводагентство та Держекоінспекція здійснюватимуть постійний моніторинг.
Щодо рівня засмічення ґрунтів, поблизу однокамерного шлюзу греблі Дніпровської ГЕС у місці захаращення уламками від вибуху вже відібрано проби ґрунту. Про результати дослідження буде повідомлено додатково.
Нагадаємо, внаслідок масованої ракетної атаки РФ 22 березня відбулося пошкодження ДніпроГЕСу. За попередніми даними Держекоінспекції, було зафіксовано засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни, яка рухається нижче за течією Дніпра.
Орієнтовна сума збитків завданих внаслідок забруднення водних ресурсів, розрахованих Держекоінспекцією відповідно до затвердженої Методики, становить 159 308 грн.
Обговорення