«Проблема, що залишалася неврегульованою, стосувалася призовників віком 18-25 років. Хоча існувало багато підзаконних актів, законодавче врегулювання питання не було.
На засіданні погоджувальної ради за участю міністра оборони, заступника начальника генерального штабу та інших представників Головнокомандувача я запропонував закріпити правила мобілізації в законі. Верховна Рада підтримала цю ініціативу, і питання призовників віком 18-25 років нарешті отримало законодавче врегулювання. Це – важливе досягнення, але ми будемо продовжувати наполягати на вирішенні інших проблем, оскільки виявилося, що призовники, які зараз служать і мають певні обмеження за здоров’ям, залишаються в лавах ЗСУ», – зазначив Порошенко.
«Ми намагалися з’ясувати, про яку кількість йдеться. Нам повідомляли різні цифри: спочатку говорили про 54 тисячі осіб в лавах ЗСУ, потім ця цифра зменшилася до 18 тисяч, а зараз складає 6 тисяч. Ми домовилися, що протягом двох тижнів розглянуть нашу ініціативу, розроблять законопроєкт і врешті-решт врегулюють ці питання», – підкреслив п’ятий Президент.
Як зазначила співголова фракції «Євросолідарність» Ірина Геращенко, демобілізацію цих осіб пропонують здійснити за рахунок зменшення відсотка бронювання в силових структурах.
«Демобілізація обмежено придатних 18-25-річних юнаків, які зараз служать у Збройних Силах України, є дуже серйозним питанням. Наша команда висловила свої пропозиції, вважаючи, що несправедливо, що, наприклад, 100% бронювання мають ДБР, прокуратура та інші силові органи, тоді як державна служба має лише 50% броні. Цей механізм має бути застосований і до правоохоронних органів. Це наша конкретна пропозиція», – додала Геращенко.
Обговорення