Американські сенатори планують внести законопроєкт про санкції проти Угорщини на тлі блокування допомоги Україні та енергетичної співпраці з Росією, повідомляє Financial Times.
Джерело: Gazeta.UA
Ініціативу готують демократка Джин Шахін і республіканець Том Тілліс. Документ під назвою «Блок Путіна» передбачає фінансові санкції та візові обмеження для угорських посадовців, причетних до закупівель російських енергоносіїв і перешкоджання підтримці України. У разі ухвалення президент США Дональд Трамп буде зобов’язаний запровадити ці обмеження.
Законопроєкт з’явився після рішення прем’єра Віктора Орбана заблокувати кредит ЄС для України на €90 млрд напередодні парламентських виборів. Попри політику Європи щодо відмови від російських енергоносіїв, Угорщина та Словаччина, навпаки, посилили залежність від них.
Тілліс наголосив на важливості єдності союзників і припиненні фінансування війни РФ. Шахін, своєю чергою, розкритикувала плани віцепрезидента США Джей Ді Венса відвідати Угорщину, звинувативши її владу у підтримці російської військової машини.
Документ не містить прямої згадки Орбана — перелік осіб під санкціями визначатиме адміністрація США. Уряд Угорщини наразі не коментував цю ініціативу.
















































Обговорення