🇲🇩 Молдова виходить із СНД: парламент денонсував засновні угоди

🇲🇩 Молдова виходить із СНД: парламент денонсував засновні угоди

Парламент Молдови ухвалив рішення про вихід із СНД, денонсувавши засновні угоди та статут організації.

Джерело: Цензор.НЕТ

Причини рішення

У Кишиневі заявили, що СНД втратила свій первинний сенс, а її базові принципи більше не дотримуються.

«Фундаментальні цінності та принципи СНД більше не дотримуються, а сама організація втратила сенс свого існування», – зазначили в МЗС.

Головним аргументом для денонсації угод названо дії Російської Федерації, які, за оцінкою Молдови, суперечать принципам міжнародного права. Зокрема, йдеться про:

повномасштабну війну проти України;

агресію проти Грузії;

присутність російських військ у Придністровському регіоні Молдови.

Курс на Європейський Союз

Денонсацію угод розглядають як частину курсу на інтеграцію до Європейського Союзу.

У Кишиневі також наголошують, що вихід із СНД дозволить скоротити державні витрати приблизно на 3,1 млн леїв щороку (понад 150 тис. євро).

Що буде далі

Після денонсації відносини з державами-членами СНД зберігатимуться у двосторонньому та багатосторонньому форматах. Водночас Молдова залишиться учасницею низки угод у межах СНД, зокрема у торговельно-економічній та соціальній сферах.

Наразі країна вже денонсувала близько 70 угод у межах поступового узгодження національної політики та модернізації законодавства відповідно до стандартів ЄС.

Exit mobile version