Іран повідомив Раду Безпеки ООН та Міжнародну морську організацію (IMO), що дозволятиме прохід через Ормузьку протоку лише суднам, які вважаються «неворожими», та за умови попереднього погодження з іранськими органами.
Джерело: Букви
Через війну США та Ізраїлю проти Ірану транспортування близько 20% світових обсягів нафти та скрапленого газу практично зупинилося, спричинивши перебої в постачанні енергоресурсів.
У записці йдеться, що «неворожі» судна можуть проходити за умови дотримання правил безпеки та відсутності участі в агресивних діях проти Ірану. Водночас судна та активи США, Ізраїлю та інших учасників агресії не матимуть права на мирний або неворожий прохід.
