Іран закликав союзників США припинити дії, які, за його словами, суперечать міжнародному праву, та вимагає компенсації за завдані збитки.
Джерело: Gazeta.UA
Про це йдеться в листі посла Ірану в ООН Аміра Саїда Іравані до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, який цитує AFP.
У Тегерані заявили, що Бахрейн, Саудівська Аравія, Катар, Об’єднані Арабські Емірати та Йорданія мають компенсувати Ірану матеріальні та моральні втрати.
«Введення морської блокади є серйозним порушенням суверенітету та територіальної цілісності Ісламської Республіки Іран. Незаконна блокада також є грубим порушенням основних принципів міжнародного морського права», — наголосив Іравані.
Дипломат також закликав країни Близького Сходу, на території яких розміщені американські військові бази, припинити дії, що, на думку Ірану, суперечать міжнародному праву.
Окрім цього, він засудив блокаду портів з боку США, назвавши її грубим порушенням суверенітету.
Особливу увагу Іран звертає на стратегічну протоку, через яку проходить близько 20% світових поставок нафти та газу. Саме вона стала ключовою точкою напруги на тлі протистояння між США та Іраном.
«Незаконна блокада становить серйозну загрозу міжнародному миру та безпеці й підвищує ризик ескалації конфлікту в регіоні, який і без того є нестабільним», — підкреслив Іравані.
