🕊️ Іран та США обговорюють 45-денне припинення вогню

🇮🇷 Іран висунув умову США для завершення війни: лише “справедлива угода”

Іран, США та група регіональних посередників ведуть переговори про потенційне 45-денне припинення вогню, що може стати першим кроком до остаточного завершення війни, повідомляє Axios з посиланням на джерела.

Джерело: Gazeta.UA

За даними видання, шанси на угоду протягом найближчих 48 годин невеликі, але це останній шанс уникнути масованих ударів по іранській цивільній інфраструктурі та об’єктах енергетики і водопостачання в країнах Перської затоки.

Переговори проходять за участі пакистанських, єгипетських і турецьких посередників, а також через текстові повідомлення між посланцем Дональда Трампа Стівом Віткоффом і міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі.

Запропонована двоетапна угода передбачає спочатку 45-денне припинення вогню, під час якого можуть бути погоджені ключові моменти, а на другому етапі відбудеться остаточне припинення війни. Повне відновлення роботи Ормузької протоки та врегулювання питання високозбагаченого урану залишаються головними козирями Ірану на переговорах.

Exit mobile version