Сербська радикальна партія назвала український фільм “20 днів у Маріуполі” антиросійською пропагандою і домоглася скасування показу стрічки по всій країні.
Джерело: “Еспресо“
“Виникає питання, хто фінансує просування цього вкрай антиросійського пропагандистського фільму київського режиму. Фільм розповідає про нібито російське вторгнення в Україну. Просування такої позиції суперечить офіційній політиці Республіки Сербія, яка займає нейтральну позицію з початку російської спецоперації в Україні”, — йшлося в заяві партії.
Зрештою показ української стрічки, який мав відбутися в галереї “Модерн” БК Лазареваца (Сербія) у межах програми кінофестивалю документального кіно “Ехо Бельдокса” (Beldocs Echo), скасували. Організатори дійства наголосили, що це не їхня особиста позиція, а вимушений крок.
“Для нас важливо, щоб ви знали, що Beldocs не стоїть за цим рішенням і не брав у ньому участі. Ми вважаємо, що кожен показ цього фільму перед сербським глядачем важливий, і ми докладемо всіх зусиль, аби показати цей фільм знову якомога швидше”, – зазначили організатори.
Режисер фільму Мстислав Чернов назвав скасування показу прикрою новиною.
“Команді “20 днів у Маріуполі” прикро чути новини про скасування показів фільму в Сербії. Нашою метою завжди було і буде робити все, щоб світ бачив і пам’ятав про трагедії людей, які втратили свої сім’ї, своє місто і свої життя під час облоги Маріуполя”, – сказав він.