За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
Джерело: Букви
За даними джерел, дискусії щодо надання Україні ATACMS останніми днями перейшли з комітету депутатів та представників органів нацбезпеки, до комітету керівників глав відомств та президента США Джо Байдена.
ATACMS з касетним озброєнням із радіусом дії до 300 км, залежно від версії, може дозволити Україні завдавати ударів по командних пунктах, складам боєприпасів і маршрутам матеріально-технічного забезпечення далеко за російськими лініями фронту та окопаними оборонними спорудами.
Україна за підтримки низки законодавців США з минулого року просила про ракети ATACMS.
Протягом літа Байден перейшов від твердого та давнього “ні” до того, що “проблема все ще актуальна”.
Хоча адміністрація відмовилася від початкових занепокоєнь щодо того, що Україна завдаватиме ударів ракетами по території Росії, Пентагон все ще стурбований тим, що вилучення достатньої кількості ATACMS з відносно невеликих військових арсеналів США, щоб змінити ситуацію на полі бою в Україні підірвало б готовність американських збройних сил до інших можливих конфліктів.
Касетні ATACMS більше не вважаються фронтовою зброєю США. Відповідно до публікації Пентагону за 2018 фінансовий рік, з орієнтовного початкового виробництва у 2500 одиниць – деякі з них були з початку 1990-х років – багато з них пізніше були переоснащені унітарними боєголовками . Про розгляд касетної боєголовки ATACMS вперше повідомило Reuters.
Згідно з інформацією, наданою законодавцям, станом на кінець серпня в арсеналі армії США було 1486 ATACMS, серед яких 1122 з унітарними боєголовками і 364 з касетними боєприпасами.
Відповідно до армійської публікації за 2022 рік , різні версії касетної зброї ATACMS містять від 300 до 950 окремих бомб.
Обговорення