G7 вимагає від РФ негайного повернути Україні контроль над ЗАЕС

Послы G7 поддержали Формулу мира Зеленского

Глави МЗС країн Групи семи оприлюднили заяву, у якій вимагають від Росії негайно повернути контроль над Запорізькою АЕС Україні

Джерело: “Еспресо

“У цьому контексті ми вимагаємо, аби Росія негайно повернула законному суверенному власнику – Україні, повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації”, – йдеться у заяві міністрів G7, опублікованій на сайті МЗС Німеччини.

Міністри також додали, що співробітники ЗАЕС, які наразі обслуговують атомну станцію, повинні мати можливість виконувати свої обов’язки у безпеці та без тиску. Крім того, у заяві йдеться, що контроль Росії над станцією спричиняє загрозу для регіону.

Також представники G7 оголосили про підтримку зусиль генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо зміцнення ядерної безпеки в Україні.

Вони наголосили на важливості сприяти експертній місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС для розвʼязання питань ядерної безпеки у спосіб, який “поважає повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою”.

“Співробітники МАГАТЕ повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та безпосередньо і без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів”, – додається у заяві.

Exit mobile version