Юридичний представник Ощадбанку подав скаргу до Центральної слідчої прокуратури Угорщини через захоплення інкасаторських авто та вилучення готівки й золота 5 березня.
Джерело: “Еспресо“
Крім того, до суду подано позов від імені семи українських інкасаторів щодо підозри в незаконному затриманні та зловживанні владою, з вимогою скасувати рішення про їхню депортацію.
Адвокат Лорант Горват зазначив, що між вилученням авто та рішенням уряду про арешт не було чіткої законної підстави для розпорядження цим майном. У скарзі також підкреслюється необхідність з’ясувати механізм ухвалення рішень між операцією та фактичним вилученням майна.
Додатково наведено слова міністра будівництва і транспорту Угорщини Яноша Лазара, який заявив, що дії, ймовірно, були пов’язані з перекриттям нафтопроводу “Дружба”.
Юридичний представник наголошує, що це може свідчити про свідоме рішення угорської держави або її органів утримати кошти як інструмент впливу на Україну.
